Системний аналіз об’єкту дослідження та предметної області


Оскільки дана кв аліфікаційна магістерська робота ґрунтується на процесах прийняття рішень, а в ідпов ідним чином і управ лінні проектами, то аналіз досліджув аної предметної області слід розпочати з деяких основ них в изначень цієї галузі .

Проект функціонує у в изначеному оточенні, що в ключає в нутрішні і зов нішні компоненти, які в рахов ують економічні, політичні, соціальні, технологічні, норматив ні, культурні й інші фактори. Проект зав жди націлений на результат, на досягнення в изначених цілей, нав изначену предметну область. Реалізація проекту здійснюється пов нов ажним керів ництв ом проекту, менеджером проекту і командою проекту, що працює під цим керів ництв ом, іншими учасникамипроекту, що в иконують окремі специфічні в иди діяльності, процеси по проекту.

Управ ління проектами — методологія (гов орять також — мистецтв о) організації, планув ання, керів ництв а, координації трудов их, фінансов их і матеріально-технічних ресурсів  протягом проектного циклу, спрямов ана на ефектив не досягнення його цілей шляхом застосув ання сучасних методів , техніки і технології керув ання для досягнення в изначених у проекті результатів  по складу й обсягу робіт, в артості, часу, якості і задов оленню цілей учасників  проекту.

Стратегія проекту — центральна ланка у формув анні напрямків  дій з метою одержання в изначених місією і системою цілей результатів  проекту. Підготов ку стратегії проекту можна умов но розділити на три послідов них процедури: стратегічний аналіз; розробка і в ибір стратегії; реалізація стратегії.

Нев изначеність — чи непов нота, неточність інформації про умов и реалізації проекту, в  тому числі пов ‘язаних з ними в итратах і результатах. Нев изначеність припускає наяв ність факторів , при яких результати дій не є детермінов аними, а ступінь можлив ого в плив у цих факторів  на результати нев ідома.

Ризик — потенційна, чисельно в имірна можлив ість несприятлив их ситуацій і пов ‘язаних ними наслідків  в  в игляді в трат, збитків , наприклад — очікув аного прибутку, чи доходу майна, коштів  в  зв ‘язку з нев изначеністю, тобто з в ипадков ою зміною економічної діяльності, несприятлив ими, в  тому числі форс-мажорними, обстав инами, загальним падінням цін на ринку; можлив істю одержання непередбаченого результату в  залежності в ід прийнятого господарського рішення, дії.

Дерев о цілей — це графи, схеми, що показують, як генеральна мета проекту розбив ається на під цілі наступного рів ня і т.д. (дерев о — це зв ‘язаний граф, що в иражає супідрядність і в заємозв ‘язки елементів . У даному в ипадку такими елементами є мети і під цілі). Представ лення цілей починається з в ерхнього рів ня, далі в они послідов но піддаються декомпозиції. При цьому основ ним прав илом декомпозиції цілей є пов нота: кожна мета в ерхнього рів ня пов инна бути представ лена у в игляді під цілей наступного рів ня в ичерпним чином .

Дерев о рішень — граф, схема, що в ідбив ають структуру задачі оптимізації багатокроков ого процесу. Гілки дерев а в ідображають різні події, що можуть мати місце, а в узли (в ершини) — точки, у яких в иникає необхідність в ибору. Причому в узли різні — один в ибір здійснює сам проект-менеджер з деякого набору альтернатив , інших в ибір в ід нього не залежить.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *